فرماندار خرمشهر اصول برگزاری انتخابات ۹۸ را اعلام نمود


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در برنامه گام استوار رعایت اصل بی‌طرفی، وحدت و انسجام در چارچوب قانون را از اصول اساسی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد و گفت:سلیقه‌های شخصی و روابط عاطفی، سیاسی، ملاحظه‌های اجتماعی، جناح بندی‌ و جبهه‌های سیاسی نباید بر کار اجرایی و نظارتی برگزاری انتخابات تاثیر بگذارد و باعث خروج آنها از عدالت شود.

وی با بیان اینکه جانب دارانه عمل کردن،خط قرمز دولت در برگزاری انتخابات است افزود: انسجام، وحدت و بی طرفی زمانی حفظ می‌شود که قانون مدار باشیم و در مسیر قانون گام برداریم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۲۴ بهمن تبلیغات نامزدهای انتخاباتی به مدت یک هفته آغاز می‌شود و به همین منظور از سوی شهرداری‌ خرمشهر و مینوشهر امکانات و فضای تبلیغات مناسبی در نظر گرفته شده است.

وی از فعالیت ستاد پیشگیری از تخلف داوطلبان نمایندگی مجلس در دستگاه قضایی شهرستان خرمشهر خبر داد و گفت: در این ستاد به تخلف انتخاباتی نامزدها رسیدگی می‌ شود.

حیدری افزود: نشستی با داوطلبان تایید صلاحیت شده شهرستان خرمشهر برگزار شده و بایدها و نبایدهای قانونی با آنان مرور شده است تا در تبلیغات پیش رو در چارچوب قانون حرکت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: شرط اولیه ورود به مجلس شورای اسلامی حرکت در چارچوب قانون و تمرین قانونمداری است ، کسی که اعلام آمادگی می کند و وارد مجلس شورای اسلامی شود باید قبل از هر چیزی و مقدم بر هر گروه و فردی خود عامل به قانون باشد بایستی تمام موازین قانونی را رعایت کند.

وی افزود:این قانون است که منشور حقوق شهروندی را در کشور تعیین می کند و قانون هست که حقوق مردم را تضمین کرده و بر اساس قانون نماینده مجلس شورای اسلامی می تواند استیفای حقوق موکلین در حوزه انتخابی کشور داشته باشند.

حیدری خاطرنشان کرد: بر مبنای قانون است که اداره کشور در جای خود قرار می گیرد لذا نامزدهای انتخاباتی در صحنه رقابت سیاسی باید عامل به قانون باشند و این قانون است مسیر ورود به انتخابات را تسهیل می کند و دستیابی مردم به اهداف و مطالبات در چارچوب قانون محقق خواهد شد.

فرماندار ویژه خرمشهر یکی از اهداف و برنامه های اساسی نظام را مسئله مشارکت مردم بیان کرد و گفت: اگر منظومه انتخابات را تجزیه و تحلیل کنیم  سه رکن اصلی وجود دارد یکی برگزار کنندگان و مجریان انتخابات، نامزدها و مردم شریف هستند که این سه رکن می تواند مشارکت حداکثری را رقم بزند.

وی ادامه داد: اگر در راستای اصل بی طرفی و قانون مداری و استقلال در رای و عمل انتخابات را برگزار کنیم  گام دوم مشارکت در انتخابات را برداشتیم و گام سوم اعتماد مردم به برنامه نامزدهای انتخاباتی وتبلیغات قانونمند و برنامه محور نامزدها است.

حیدری گفت: حلقه اعتماد بین مسوولان و مردم می تواند بخش اعظم مشکلات ارتباطی بین مسوولان را حل کند و امید است در کنار برگزاری انتخابات  استفاده مهمتری در عرصه بین المللی از مشارکت های سیاسی ببریم.

وی افزود: ۳۵ نفر در شهرستان خرمشهر برای نامزدی مجلس ثبت نام کردند که از این تعداد یک نفر خانم در مرحله اول بررسی صلاحیت‌ها و نیز هفت نفر دیگر انصراف دادند . هشت نفر نیز عدم احراز در پرونده آنها ثبت شد و تنها ۶ نفر رد صلاحیت شدند و در نهایت صلاحیت ۱۷ نفر از نامزدها تائید شد.

وی ادامه داد: ۱۰۳ صندوق اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم خرمشهر پیش‌بینی شده‌است.