نقش بانکها در توسعه خرمشهر یک نقش بی بدیل است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ، جلسه شورای بانکهای شهرستان به ریاست دکتر حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با حضور جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی و روسای بانکهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

دراین جلسه محمد حیدری با اشاره به نقش بانکها در توسعه شهرستان اظهار داشت : نقش بانکها در توسعه شهرستان یک نقش بی بدیل است، در واقع بانکها موتور محرکه سرمایه گذاری شهرستان هستند.

وی افزود: باتوجه به نیاز شهرستان به توسعه ، نقش بانکها وتاثیر گذاری آنها به ویژه در بخش های مختلف کشاورزی و صنعت بسیار زیاد است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: بانکها باید با مردم و دستگاههای اجرایی شهرستان تعامل و همکاری خوبی داشته باشند و با رعایت ضوابط و مقررات در جهت رفع مشکلات مردم حرکت نمایند.

حیدری خاطرنشان کرد: بوجود آمدن مشکل برای بسیاری از بنگاه های ا قتصادی و واحدهای تولیدی عدم شناخت آنها از ضوابط ، قوانین و مقررات بانکی است.

وی با بیان اینکه شناخت قوانین مالی و بانکی کشور خیلی مهم است، افزود: افراد متقاضی تسهیلات از قوانین و مقررات مالی و نظام بانکی اطلاع کافی ندارند و هنگامی که در پروسه دریافت تسهیلات قرار می گیرند با مشکلاتی روبرو می شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: بسیاری از مشکلات ، ناشی از تحریم های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی است و باید در پیشبرد اهداف اقتصادی و رفع مشکلات مالی ، بانکهای دولتی و بانکهای خصوصی در کنار یکدیگر قرار گیرند.

حیدری افزود: همکاری و تعامل شرکت ها و سازمانهای بخش خصوصی با بانکها مهم است در واقع این نوع سرمایه گذاری از بالقوه به بالفعل نمودن منابع مالی و گردش اقتصادی بانکها است.

وی خطاب به روسای بانکهای گفت: اعتماد مردم به شما بالاترین سرمایه است و باید آنرا حفظ کنید و تکریم ارباب رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی را در اولویت کارخود قرار دهید.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: مراقب سرمایه های مردم باشید وکارهایی انجام دهید که توجیه اقتصادی داشته باشد تا در معیشت و اقتصاد خانوار ، رونق کسب و کار ، ثبات و امنیت اقتصادی شهرستان و پر کردن خلاء های اقتصادی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

حیدری بر تشکیل شورای بانکهای شهرستان تاکیدکرد و افزود: از سال آینده شورای بانکهای شهرستان با مشارکت بانکها و موسسات بخش خصوصی فعال خواهد شد که در توسعه شهرستان نقش آفرین هستند.