امنیت پیش‌شرط همه توسعه هاست


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه  شهرستان خرمشهر، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر در مراسم تکریم و معارفه فرمانده هنگ مرزی خرمشهر اظهار کرد: دفاع از مرز یعنی دفاع از امنیت ملی یک کشور و حفظ قدرت ملی یک کشور در پرتو توانمندی های مرزبانان غیور و همه افرادی که دل در گرو امنیت ملی کشور دارند، تحقق خواهد یافت.

حیدری افزود: امنیت پیش شرط همه توسعه ها است و مرزبانان جمهوری اسلامی نقش بسیار مهم وموثری در این مقوله دارند.

وی خاطرنشان کرد: مرزبانان غیور کشور با نثارخون خود از مرزهای جمهوری اسلامی دفاع می کنند و از رشادت های این افراد است که با امنیت در کشور زندگی می کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: ما برای حفظ امنیت ملی هزاران شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب و کشور کرده ایم و نیروهای مرزبانی برای حفظ کیان و ارزشهای انقلاب اسلامی در مرزهای ملی و بین المللی تلاش و کوشش فراوان می نمایند.

حیدری افزود:خیلی از دشمنان ما به سرکردگی آمریکا می خواهند به مرزهای  کشور ما  که نقطه اقتدار، عزت و شرف ماست رخنه کنند.

وی ادامه داد: تحقیقات و مطالعات تاریخی یکصد ساله گذشته نشان می دهد تاکنون هیچ قدرتی توانایی مقابله با آمریکا را نداشته و تنها کشوری  که برای مقابله با آمریکا و دفاع از جنبش های اسلامی و محرومین و مستضعفان جهان از هیچ کوششی دریغ نکرده ، کشورجمهوری اسلامی ایران است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرخاطرنشان کرد: این خون شهدای ماست که درخت تنومند انقلاب اسلامی را برای سالیان متمادی آبیاری نموده و به تعبیرمقام معظم رهبری به برکت این شجره طیبه است که میلیون ها نفر زیرسایه  انقلاب اسلامی وارزشهای برآمده از نظام اسلامی امید، نشاط و عدالت را بین مسلمانان جهان گسترانیده است.

حیدری تاکید کرد: مردم به عنوان سربازان بی مزد این نظام همکاری و پیوند عمیق و ناگسستنی با نیروهای مرزبانی دارند و چشم و گوش نیروهای مرزبانی هستند و همکاری دو جانبه مردم و نیروهای مرزبانی در حراست و حفاظت از مرزها، امنیتی پایدار را در شهرستان به وجود آورده است.

وی افزود: در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نیروهای نظامی و انتظامی جزء اولین کسانی هستند که در شرایط سخت به کمک مردم می آیند که نمونه آن را در سیل اخیر خوزستان شاهد بودیم.

حیدری خاطرنشان کرد:حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی وظیفه آحاد مردم است تا با تلاش و کوشش باعث پیشرفت روز افزون کشور شوند.

نماینده عالی دولت درشهرستان گفت:خدمت به مردم یک تکلیف الهی است و رسالت همه دولتمردان در جمهوری اسلامی حفظ اقتدار، عزت نظام و جلب رضایت و کاهش مشکلات مردم می باشد.

حیدری شهرستان خرمشهر را خطه شهدا و پایتخت مقاومت و ایثار دانست و افزود: خرمشهر دارای اهمیت ویژه در معادلات استراتژیک کشوراست و فعالیت های مرز بین المللی شلمچه منجر به پویایی وپیشرفت و توسعه شهرستان خواهد شد.

وی با تشکر از زحمات سرهنگ عزیزی بیان کرد:حسن رفتار این رزمنده شایسته و فرمانده دلاور باعث همکاری بیشتر مردم با مسئولان و همچنین بسط و گسترش امنیت شهرستان شده است.

در این مراسم از تلاشها و زحمات ” سرهنگ منصور رضا عزیزی” فرمانده سابق هنگ مرزی خرمشهر قدردانی و ” سرهنگ پیریایی” به عنوان فرمانده جدید هنگ مرزی خرمشهر معرفی شد.