همه مسئولین مکلف به انجام خدمات مطلوب هستند


 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، دکتر محمد حیدری در جلسه با اعضای هئیت رزمندگان شهرستان خرمشهر گفت : مردم شهرستان خرمشهر بر گردن نظام ، انقلاب و کشورحق دارند وهمه مسئولین مکلف به انجام خدمات مطلوب هستند.

وی افزود : توفیق دارم در خدمت مردم شریف و ولایت مدار پایتخت ایثار و مقاومت شهرستان خرمشهر که مطهر است به خون هزاران  شهید کشور باشم ودر اولین فرصت و دیدار رسمی خود از پیشکسوتان حوزه  دفاع مقدس دیدار داشته باشم و از تجربیات دانش و نگاهی که نسبت به حل و فصل مشکلاتی که گریبانگیر خرمشهر است مطلع شوم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرتصریح کرد: خرمشهر با معضلات دیرینه ای همراه است که این معضلات جز با کمک خرد جمعی و همچنین حمایت مسئولین نظام واقعا برطرف نمی شود.

وی افزود: انشالله برای جلب رضایت خداوند و مردم عزیز شهرستان بایستی آستین ها را بالا زد و با یک کار جهادی و برنامه ریزی مدون مشکلات را برطرف نماییم.

حیدری خاطرنشان کرد: در این ده روز گذشته که در اثر بارندگی مشکلات جدی گریبانگیر مردم شد  شناخت من نسبت به شهرستان بیشتر شد و محلات مختلف شهرستان را بازدید و برحسب ضرورت بامردم و خانواده های آنان آشنا شدم واز نزدیک سطح زندگی و معیشت مردم را دیدم و لمس کردم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت : ما باید دنبال راه حل باشیم چرا که مشکل کاملا روشن و واضح است اما پیدا کردن راه حل متناسب با مسئله و مشکل بسیار مهمتر است.

وی ادامه داد : گاها این عدم تناسب بین راه حل و مسئله گاهی اوقات منجر به خسارت های جبران ناپذیری می شود و فرصت را از جامعه و مردم می گیرد و راه حل جایگزین را با شکست مواجه می کند.

حیدری اظهار داشت : انشالله بر مبنای تعامل با همه متنفذین ، سران طوایف و شیوخ و مجموعه اصناف و بازاریان و هرگروهی که در شهرستان خرمشهر از ضریب نفوذ  برخودار هست دیدار داشته باشم تا برای حل مشکلات گام های بلندتری برداریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص منطقه آزاد گفت: در همه جای دنیا منطقه آزاد یک پل ارتباطی بین حوزه سرزمینی با دنیای تجارت است و اکثر کشورهای پیشرفته دنیا یکی از مولفه های توسعه آنها مناطق آزاد است اما در کشور ما مناطق آزاد یک سری اشکالات ساختاری و قانونی وجود دارد که باعث شده تضادهایی بوجود بیاید و بجای اینکه پل ارتباطی ما با دنیا باشند معکوس دارد عمل می کند.

وی افزود : فلسفه وجودی مناطق آزاد این است که محصولات داخلی را به دنیای خارج صادرمی کند و به تقویت بنیاد های تولید و اشتغال در داخل کشور کمک می کند وصنعت ، دانش  وتکنولوژی را برای ما به ارمغان می آورد.

حیدری با بیان اینکه منطقه آزاد برای رفع محرومیت این منطقه ایجاد شده بیان کرد: ما باید از ظرفیت منطقه آزاد برای پیشرفت شهرستان استفاده  کنیم واگر از این فرصت استفاده نکنیم به مردم جفا کرده ایم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر افزود: اعتقاد دارم  باید یک اتاق فکر جامع ، حرفه ای و تخصصی برای شهرستان راه اندازی کنیم  و دراین اتاق فکر از همه گروهها، سلایق و تخصص های مختلف استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: یک مدیر راهبردی مدیری است که آینده نگر باشد و با یک برنامه ریزی مدون پایه های پیشرفت و ترفی شهرستان را طراحی نماید تا نفر بعدی بتواند آن راه را ادامه بدهد.

حیدری با اشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : انتخابات مسئله مهمی برای نظام جمهوری اسلامی است و در همه ادوار بنابر ملاحظات گوناگون خود به خود مهم می شود.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت : کاندیداها و دستگاههای اجرایی و نظارت کننده از پایه های انتخابات هستند و باید مطابق مرقانون عمل نمایند.

وی  بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد وافزود: با این شرایط اقتصادی و جنگ روانی که دشمن راه انداخته می خواهند مردم را ناامید کنند تا پای صندوق رای نیایند.

حیدری تاکید کرد: دسترسی مسئولین برای مردم آسان باشد تا مردم احساس نکنند از مسئولین دورهستند رئیس ادارات حداقل در هفته یک روز در بین مردم باشند و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را رصد نمایند.

۸