فرماندار خرمشهر: مدیران برنامه کاری خود را برای سال ۹۹ آماده کنند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، دکتر محمد حیدری در جلسه شورای اشتغال شهرستان خرمشهر گفت : مدیران برنامه کاری خود را برای سال ۹۹ آماده کنند و برای نوشتن برنامه باید وضع موجود اشتغال و فرصت‌های شغلی را شناسایی و استفاده از فرصت‌های پیشرو را مدنظر گیرند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها تمایل دارند ولی وقتی وارد دستگاه‌های اجرایی می‌شوند بی‌انگیزه می‌شوند.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری و تولیدکنندگان خاطر نشان کرد: به جای برداشتن موانع از سر راه تولید و تولیدکننده و تضمین امنیت سرمایه‌گذاران، با قوانین دست‌وپاگیر  اداری آنها را فراری می‌دهیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: متاسفانه در خوزستان با وجود داشتن مواهب الهی و ظرفیت‌های خدادادی نرخ بیکاری بالا است و شهرستان خرمشهر نیز با داشتن مرز بین‌المللی و دروازه صادرات و واردات و در عین حال ظرفیت خدماتی نرخ بیکاری بالای دارد.

حیدری افزود: روزانه هفت‌هزار نفر از اتباع عراقی وارد شهرستان خرمشهر می‌شوند در صورتی که خدمات مناسب برای آنها ایجاد شود، میلیون‌ها ریال ارز وارد چرخه بازار ما می‌شود.

وی ، داشتن برنامه را از راهکارهای غلبه بر مشکلات دانست و گفت: شناخت ظرفیت های موجود ، برنامه محوری مدیران شهرستان در حوزه مسئولیت خود و شناسایی نقاط قوت و ضعف از مولفه های تدوین برنامه است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از ایجاد ۵۳۷ فرصت شغلی در این شهرستان خبر داد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره بندر و دریانوردی، آموزش فنی و حرفه‌ای، راه و شهرسازی و صندوق کارآفرینی، بیشترین فرصت‌های شغلی را ایجاد کرده اند.

وی افزود: در بخش مشاغل خانگی در قالب ۲۳ طرح ، اعطای یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به واجدان شرایط در خرمشهر مصوب شد.

۹ دی ۹۸