فرماندار خرمشهر بر رفع سریع آبگرفتگی مناطق بحرانی تاکید کرد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، محمد حیدری  با تاکید بر رفع سریع آبگرفتگی مناطق بحرانی این شهر خواستار شناسایی نقاط مشکل دار خرمشهر در زمان بارندگی شد و گفت:دستگاه‌های خدمات‌رسان برای رفع مشکل آبگرفتگی مناطق بحرانی برنامه‌ریزی کرده و بیشتر تلاش کنند.

وی  بر شناسایی نقاط ضعف زیرساخت‌های شهرستان تاکید کرد و افزود: زیرساخت‌های شهری خرمشهر به گونه‌ای است که نیازمند برنامه‌ریزی میان مدت و اصلاح فوری است و باید کارشناسان برای رفع مشکل راهکار جدیدی ارائه دهند و با توجه به کمبود منابع و موانع اداری باید ساده‌ترین راه حل برای رفع این مشکلات انتخاب شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر آمادگی دستگاه‌های دولتی برای مدیریت را ضروری دانست و گفت:باید به گونه‌ای عمل کنیم که حجم روان آب‌ها در کمترین زمان به سمت کانال‌ها، نهرها و رودخانه هدایت شود.

وی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در شهرستان خرمشهر را یادآور شد و گفت: پیمانکاران طبق تعهد و پیمان نبایدکار اجرایی را تعطیل و متوقف کنند.

حیدری  رفع مشکل آبگرفتگی خیابان‌های منتهی به مدارس را خواستار شد و گفت: من موافق تعطیلی مدارس نیستم و لازم است دستگاه‌های خدمات‌رسان کار تخلیه آبهای سطحی در مدارس را انجام دهند تا مشکل خاصی برای دانش آموزان ایجاد نشود.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: ما باید یاد بگیریم چگونه بحران را مدیریت کنیم ودر این زمینه آمادگی خود را روز به روز بیشتر کنیم زیرا انتظارات مردم به حق است واز ما نمی پذیرند با یک بارندگی به هر میزان حجم روان آب در سطح شهر و معابر وجود داشته باشد.

وی افزود : باید سیستم بازرسی و دفتر فنی که وظیفه اصلی آنها نظارت بر پروژه های عمرانی شهرستان است فعال شوند تا اگر ایرادی وجود دارد آنرا برطرف نماییم.

حیدری خاطرنشان کرد: فرماندار مسئولیت هماهنگی امور عمومی شهرستان را برعهده دارد که در پرتو این هماهنگی هاست که کارها شتاب بیشتر می گیرد و مشکلات حل و فصل می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تاکید کرد: ان شاء الله تمام  تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا به فضل الهی و با همکاری مردم و دستگاهها و مشاوره و پشتیبانی اهل فن و متخصصین گره هایی را که در مسیر پیشرفت شهرستان هست باز کنیم و شرایط بهتری برای مردم رقم بزنیم .