سخنرانی دکتر حیدری در آیین معارفه خود بعنوان فرماندار خرمشهر

معاون استاندار و فرماندار جدید خرمشهر با گرامیداشت یاد شهدای این شهرستان گفت: خرمشهر متبرک به خون مطهر شهداست و باعث افتخار است که بخشی از فعالیت مدیریتی من در این شهر خواهد بود.

دکتر محمد حیدری با بیان اینکه “کار کردن در خوزستان دارای مختصات ویژه‌ای است” افزود: هر شهرستان دنیایی از ظرفیت های بالقوه و بالفعل و مشکلات ویژه دارد و تلاش ما این است که مشکلات را مدیریت کرده تا عمیق‌تر نشوند و بعد، از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را در جهت توسعه همه جانبه شهرستان خرمشهر خواهیم برد.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: برای برون رفت از مشکلات و مسایل هر شهرستان باید ابتدا مشکلات شناسایی شود که براساس مطالعه اجمالی، مشخص شد زیرساخت های این شهرستان با مشکل جدی روبه رو است. با ارزیابی‌ انجام شده مشکلات خرمشهر با ظرفیت‌های آن قابل مقایسه نیست و ظرفیت های خرمشهر در کفه‌ی تعادل سنگین تر است.

دکتر حیدری ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی باید به تهیه برنامه جامع توسعه ی شهرستان خرمشهر کمک کنند تا مشکلات را برطرف و از ظرفیت‌ها برای پیشرفت و آبادانی خرمشهر و کشور استفاده کنیم. خرمشهر به عنوان یکی از شهرهای راهبردی در کنار دهانه خلیج‌فارس و اروندرود این توانمندی و قدرت را دارد میزبان کشتی های با بارنامه بین المللی باشد.

وی راه آهن، بندر، فرودگاه، منطقه آزاد اروند را از ظرفیت‌های موجود در شهرستان خرمشهر بیان کرد و افزود: مرز بین المللی شلمچه ، حماسه اربعین حسینی، راهیان نور و مردمان وفادار به انقلاب اسلامی و جوانان انقلابی این شهرستان از ظرفیت‌های است که می‌تواند باعث تحول در منطقه شود.

دکتر محمد حیدری با بیان اینکه ” موفقیت مدیریت یک شهرستان مشروط به نیروی انسانی کارآمد متخصص، متعهد، وفادار و با انگیزه است” افزود: اگر نیروی انسانی انگیزه کافی برای کار نداشته باشد هرچند همه عوامل مدیریتی فراهم باشد امکان توسعه پایدار وجود ندارد. لذا برای تامین منافع مردم خرمشهر باید همه عوامل مدیریتی آماده بکار باشند.

دکتر حیدری ادامه داد: توسعه مکانیکی [جاده‌سازی، آسفالت، جوی و جدول کشی و .. ] به تنهایی معنا ندارد و شرط لازم توسعه همه جانبه، توسعه فکری و ذهنی افراد و نیروی انسانی برای ایده‌پردازی ها و نگاه نو به توسعه شهرستان خرمشهر است. راه موجود در مدیریت خرمشهر را ادامه می‌دهیم اما روش و استراتژی خاص خودمان را هم داریم.

دکتر محمد حیدری با بیان اینکه مأموریت اصلی این روزهای ما برگزاری انتخابات شکوهمند است گفت: همه ما موظف هستیم تا سلامت و امنیت انتخابات، بی‌طرفی و مشارکت حداکثری را تضمین کنیم، دستگاه اجرایی موضع بی طرفانه دارد و ما امین مردم خرمشهر خواهیم بود چراکه انتخابات تضمین کننده امنیت و وحدت ملی است.

گفتنی است دکتر محمد حیدری طی این آیین که باحضور دکتر حسین زاده معاون سیاسی استاندار خوزستان انجام شد، با حکمی از رحمانی فضلی وزیر کشور به مدت ۴ سال بعنوان فرماندار ویژه خرمشهر منصوب گردید.

۱۹ آذر ۹۸