مشکلی برای صادرات محصولات کشاورزی دزفول وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول عصر روز ۵ آبان ۹۸ دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با استقبال دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول وارد این شهرستان شد.

دکتر محمد حیدری در این خصوص گفت: سفر استاندار محترم کوتاه اما پربار بود. سفرهای شهرستانی آقای دکتر شریعتی در راستای کاهش فاصله دولت و مردم است و در این سفرها محبت و مودتی که در بین مسولان و مردم وجود دارد بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی تصریح نمود: مسئولان اجرایی شهرستان نیز به تبع رفتار حسنه استاندار محترم نیز در تلاش خواهند بود رابطه نزدیکتری با مردم داشته باشند و برای رفع مشکلات مردم اهتمام بیشتری ورزند. آنچه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ما مسئولان انتظار دارد در ارتباط بیشتر با مردم محقق می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه سفر استاندار خوزستان به شهرستان به منظور بررسی وضعیت شهر منتظران انجام گرفت افزود: مردم شهر منتظران در مسجد جامع این شهر استقبال گرمی از استاندار محترم به عمل آوردند و درخواست های خود را مطرح نمودند. یکی از مهمترین مطالبات مردم شریف این شهر صادرات محصولات کشاورزی شهرستان دزفول بود. استاندار محترم با اشاره به اینکه دزفول قطب کشاورزی است تاکید نمودند که هیچگونه مشکلی برای صادرات بویژه صادرات به کشور همسایه عراق نخواهیم داشت.

دکتر محمد حیدری به حضور استاندار خوزستان در زمین چمن ورزشی شهر منتظران اشاره کرد و بیان نمود: در این سفر، دکتر شریعتی با حضور در زمین چمن ورزشی شهر منتظران از نزدیک با جوانان ورزشکار دیدار کرد و جهت تامین نیازهای ورزشی آنان و همچنین تخصیص اعتبار از اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، دستور را لازم را صادر نمودند.

دکتر حیدری ادامه داد: به منظور بررسی وضعیت امکانات بهداشت و درمان شهر منتظران نیز از کلینیک درمانی این شهر بازدید به عمل آمد و بناشد دانشگاه علوم پزشکی دزفول امکانات لازم را جهت رفاه بیشتر مردم این شهر فراهم نماید تا مردم خدمات بهتری از کلینیک دریافت کنند.

وی با اشاره به اهمیت زهکش جاده شهر منتظران افزود: مطالعات اولیه این زهکش توسط مسولان محلی انجام می شود تا پس از برآورد مالی، اعتبار آن توسط استاندار محترم تامین گردد.

دکتر حیدری اضافه کرد: همچنین در جریان این سفر نیز به همراه دکتر شریعتی از سیل بند شهرک پیروزی بازدید کردیم. این سیل بند از سیل بندهای مهم منطقه به شمار می رود که ۱۵ روستا با صدها هکتار مزارع و باغات در پایین دست آن قرار دارند. در سیلاب بهار ۹۸ نیز این سیل بند آسیب دید که به همت مردم منطقه و دستگاه های اجرایی شهرستان مورد ترمیم قرار گرفت اما اکنون به بازسازی فنی نیاز دارد. استاندار خوزستان وعده دادند که سیل بند شهرک پیروزی به همت سازمان آب و برق خوزستان مورد ترمیم اساسی قرار می گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بیان داشت: در این سفر همچنین جناب آقای دکتر شریعتی استاندار محترم در روستای عباس آباد دزفول حاضر شد و ضمن دیدار با مردم، مشکلات آنان را بررسی نمود. از مهمترین مشکلات این روستا دفع آب های سطحی و فاضلاب، جدول بندی و نیز آسفالت معابر اصلی و فرعی روستا می باشد. استاندار محترم دستور دادند با تخصیص بودجه، مسولان محلی  برای بهبود شرایط وارد عمل شوند.

گفتنی است استاندار محترم خوزستان به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان و مدیرکل بازرسی استانداری به دزفول سفر کردند.

در جریان این سفر نیز امام جمعه محترم دزفول، نماینده محترم مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و مدیران پرتلاش شهرستان دزفول حضور داشتند.

۵ آبان ۹۸