مواکب دزفول در مرز چذابه مقدمات یک پذیرایی فاخر از زائران اربعین حسینی را فراهم کرده اند


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول عصر امروز سه شنبه به همراه روسای کمیته های مختلف ستاد اربعین شهرستان دزفول از آخرین وضعیت خدمات رسانی مواکب در مرز چذابه بازدید نمود

.
دکتر محمد حیدری در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با اقدامات و تلاش های صورت گرفته مقدمات یک پذیرایی فاخر و ارزشمند از زائران حضرت اباعبدالله .ع. توسط مواکب شهرهای مختلف خوزستان به ویژه دزفول فراهم شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: ستاد اربعین شهرستان دزفول در کنار مواکب ۲۱ گانه ای که در مرز چذابه مستقر کرده، یک خیمه گاه بزرگ و مجهز نیز پیشبینی کرده که این خیمه گاه ظرف روزهای آینده به همت شهرداری دزفول و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان به صورت کامل آماده خدمت رسانی خواهد شد.

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول با اشاره به استقرار یک حسینیه و یک زینبیه در موکب بزرگ شهرستان دزفول، گفت: آشپزخانه موکب بزرگ دزفول نیز فعال شده که با توجه به امکانات و توانایی های موجود قطعا این آشپزخانه می تواند تا ۵ هزار پرس غذا در هر وعده طبخ و بین زائران توزیع کند اما در حال حاضر با توجه به اینکه در مرحله شروع کار بوده و با توجه به تعداد زائران در روزهای نخست بالغ بر دو هزار پرس غذا پخت و توزیع می شود.

دکتر محمد حیدری با بیان اینکه جمعی از نیروهای هلال احمر دزفول نیز در مرز مستقر هستند، عنوان کرد: شهرستان دزفول بعنوان معین شهرستان دشت آزادگان تعیین شده که امیدوار هستیم با همکاری اعضای ستاد اربعین و همدلی تمامی دستگاه ها و ادارات بتوانیم خدمات قابل قبول و ارزشمندی همچون سال های گذشته در مرز چذابه ارائه دهیم‌.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت بالای مردم شهرستان دزفول در زمینه اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی به ستاد اربعین شهرستان، یادآور شد: مردم، خیرین، مدیران و واحدهای تولیدی دزفول کمک های قابل توجهی به ستاد اربعین و موکب شهرستان کرده اند و در حال حاضر هیچ کمبودی نداریم که جای تقدیر دارد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه در حال حاضر ستاد اربعین و موکب بزرگ شهرستان در مرز چذابه هیچگونه مشکلی ندارد، افزود: برای ادامه این روند مطلوب همچنان نیازمند تداوم کمک های نقدی و غیرنقدی مردم و خیرین شهرستان هستیم.

دکتر حیدری در خصوص مراسم بزرگ‌ پیاده روی اربعین در دزفول با عنوان حرم تا حرم، توضیح داد: این برنامه همچون چند سال اخیر در دستور کار ستاد اربعین شهرستان قرار دارد و قطعا پس از اینکه مواکب دزفول در مرز از نظر فیزیکی و سرویس دهی به شرایط صددرصد مطلوب رسیدند مقدمات برگزاری این برنامه پرشور نیز که طی چند روز اخیر جلسات و هماهنگی هایی برای آن صورت گرفته نیز انجام خواهد شد.
۱۶ مهر ۹۸