رویکرد اجتماعی نیروی انتظامی در امنیت عمومی موفقیت آمیز بوده است


دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با همراهی برخی معاونت ها و بخشداران شهرستان، به مناسبت هفته نیروی انتظامی با سرهنگ گراوندی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول دیدار نمود.


دکتر محمد حیدری در این دیدار صمیمانه ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و پاسداشت شهدای نظم و امنیت گفت: مردم شهرستان دزفول زحمات و خدمات کارکنان پرتلاش، خستگی ناپذیر و ولایتمدار نیروی انتظامی دزفول را بخوبی لمس نموده و ارج می نهند.


دکتر حیدری با بیان اینکه عملکرد کلان نیروی انتظامی قابل قبول است افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران چه در سطح کشور و چه در سطح استان خوزستان و شهرستان دزفول با توجه به حجم زیاد ماموریت هایی که دارد بسیار موفق عمل کرده است.


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در ادامه با اشاره به ماموریت های مرزی، دریایی، هوایی و تامین نظم و امنیت داخلی توسط نیروی انتظامی بیان داشت: شاید هیچ سازمانی در کشور پیدا نشود که این حجم از ماموریت ذاتی را که قانون‌گذار بر او محول نموده، عهده دار بوده و عملکرد رضایت ‌بخشی از خود برجا گذاشته باشد.


دکتر محمد حیدری افزود: بخشی از دیپلماسی مرزی کشور بر عهده نیروی انتظامی است. در واقع پروتکل هایی وجود دارد که مرزبانان ما را بعنوان دیپلمات تلقی می کند تا آنان برخی مشکلات مرزی را حل و فصل نمایند؛ این موضوع  بیانگر حجم عظیم ماموریت های محوله ی نیروی انتظامی می باشد.


وی با تمجید از سبزپوشان انتظامی بیان نمود: عوامل نیروی انتظامی، متخصص، خستگی ناپذیر، متعهد، انقلابی و ولایتمدار بوده و دارای سعه صدر می باشد و این ویژگی ها بر عملکرد آنان موثر است.


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: رویکرد اجتماعی که ناجا انتخاب کرده موفقیت آمیز بوده است. این رویکرد در عین حالی که اقتدار ناجا را حفظ کرده، امنیت اجتماعی خوبی هم برقرار نموده است.


رئیس شورای تامین شهرستان دزفول در ادامه با اشاره به بهبود وضعیت انتظامی شهرستان دزفول اضافه کرد: در طول سالیان اخیر عملکرد نیروی انتظامی سال به سال بهتر شده و در شهرستان دزفول نیز به لطف الهی افسر شایسته، با لیاقت، مدیر و مدبری مثل سرهنگ گراوندی حضور دارد که در کنار معاونت ها و کادر نیروی انتظامی شهرستان دزفول وظایف خود را بخوبی انجام می دهند.


دکتر حیدری با اشاره بر اهمیت و لزوم تعاملات مجموعه نیروی انتظاعی با مجموعه شهری عنوان نمود: در قانون مصوب شده است که نیروی انتظامی وابسته به وزارت کشور و تحت امر فرماندهی معظم کل قوا می باشد. همچنین برای روابط کاری بین ناجا و وزارت کشور سازوکاری وجود دارد. این نیرو در زمینه های مختلف به هماهنگی با مجموعه شهری نیاز دارد. در برخی امور، دیگر سازمان ها خدمات دهی نموده و نیروی انتظامی بهره بردار است.


وی در ادامه تصریح نمود: برای مثال برخی مصوبه های شورای امنیت کشور، دستورالمعل هایی درخصوص انواع سرقت و پایش تصویری می باشد که وزارت کشور این مسئولیت را بین دیگر ارگان ها تقسیم کرده است.

دکتر حیدری با اشاره به تقسیم امور انتظامی کشور بین نیروی انتظامی و دیگر سازمان ها گفت: بطور مثال در بحث پایش تصویری و امور راهداری سازمان های دیگری خدمات دهی نموده و تجهیزات را فراهم می کنند و نیروی انتظامی نیز در جهت تامین منافع مردم بهره برداری انتظامی و امنیتی می نماید . این موضوع، اهمیت تعامل نیروی انتظامی با مجموعه شهری را تایید می نماید.
۱۵ مهر ۹۸