اربعین فرصت خدمتگزاری در دو جبهه | خدمت به زائران حسینی در مرز، خدمت به عاشقان حسینی در محل کار


دکتر محمد حیدری در گفتگوی زنده با رادیو دزفول مطرح نمود :
 اربعین و هر آنچه که مربوط به دستگاه امام حسین .ع. هست، یک حرکت مردمی است و باید مردمی نگهش داریم، ما مسولان فقط بعنوان خدمتگزار می خواهیم از فرصت خدمت استفاده کرده و در ثواب برپایی این کنگره جهانی شریک باشیم، در واقع اگر خدمتی می خواهیم انجام دهیم، به جهت تأمین رفاه زائران است که امیدوارم خداوند این کار را از ما قبول نماید. چه ما باشیم و چه نباشیم این همایش عظیم به مشیت الهی برپا خواهد شد اما ما خودمان را در این مسیر این رودخانه بزرگ قرار می‌دهیم که توشه ای برای آخرت خود به دست آوریم.
اربعین حسینی فراتر از مذهب ها و مرزهاست، همه کسانی که در دل در گرو عدالت و ارزش های انسانی دارند به فرهنگ امام حسین .ع. و فرهنگ عاشورا اقتدا می کنند، بنابراین اربعین حسینی فرصتی برای وحدت، انسجام و همگرایی بین جهان اسلام شده است، این یکی از بهترین برکات و فضیلت های اربعین حسینی می باشد که تاکنون تضمین کننده امنیت و ثبات جهان اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی ایران بوده است.
یک موضوع مهم در کنگره عظیم اربعین حسینی، فرهنگسازی می باشد که به حمدالله به نفس قدسی مقام معظم رهبری، مسئله اربعین به یک مسئله جهانی تبدیل شده است و همه مذاهب و ملت‌های مختلف جهان، یا در این راهپیمایی اربعین شرکت می کنند و یا از معنویات و معارف عمیق این کنگره بزرگ معنوی بهره می‌برند.
از روسای ادارات و مسئولین اجرایی شهرستان خواسته ام و تأکید کرده ام که به نحوی برنامه‌ریزی ‌کنند که هم در صحنه خدمت رسانی به زائرین حسینی حاضر باشند و هم در محل کار خود، خدمت به مردم را مثل شرایط عادی بلکه بهتر ازآن، انجام دهند.
مهم است که در ایام اربعین حسینی، در دو جبهه خدمت کنیم. هم خدمت به زائران امام حسین ع. و هم خدمت به عاشقان امام حسین ع. که همان ارباب رجوع ادارات هستند. شاید کسی این که توفیق را ندارند در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی شرکت کنند اما در طول روز به دستگاه‌های دولتی مراجعه کند، لازم است همه ما ان شاالله با اهتمام بیشتر و با کار مضاعف هم در مواکب، خادم زائران حسینی باشیم هم در محل کار، خادم عاشقان حسینی.
ان‌شاالله همه همکاران و مدیران، ائمه فاضل جمعه، بسیج، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی که در ایام مسئولیت دارند، با مشارکت جمعی بسیار بالا در کنار مردم بتوانیم ماموریت خود را در آیین بزرگی که متعلق به حضرت امام حسین ع. است بخوبی انجام دهیم برای کارنامه آخرت خود توشه ای برداریم.
بخشی از صحبت های دکتر محمد حیدری نماینده عالی دولت و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در رادیو دزفول
  ۱۳ مهر ۹۸