باید از ظرفیت کنگره عظیم پیاده روی اربعین در راستای معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی بهره ببریم


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، دکتر محمد حیدری صبح روز دوشنبه ۸ مهر ۹۸ در نشست هماهنگی ستاد اربعین شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: *ترویج فرهنگ عاشورایی و دین اسلام برجسته ترین موضوع و هدف در برگزاری همایش عظیم اربعین است. همه ما بر اساس دین مبین اسلام و فرهنگ عاشورا با برگزاری این همایش بزرگ جهانی در پی انسجام وحدت و همگرایی در میان تمامی ادیان و مذاهب هستیم.


دکتر محمد حیدری افزود: امروزه کنگره پیاده روی اربعین برای تمام مردم جهان ارزشمند و قابل احترام شده و همین امر موجب وحدت و همدلی بین شیعه وسنی، ایرانی و غیر ایرانی شده است.


سرپرست فرمانداری ویژه دزفول منشأ کنگره عظیم اربعین را بصیرت و نگاه رهبری برشمرد و عنوان کرد: *لازم است به خوبی از ظرفیت اربعین در راستای معرفی فرهنگ ایرانی_اسلامی بهره ببریم ضمن اینکه باید به مسئله اخلاق نیکو به منظور انتقال صحیح اخلاق شیعه و اسلام اهتمام داشته باشیم.


دکتر حیدری ارائه خدمات منظم در مرزها در کمال امنیت را نشان دهنده قدرت نرم ایران دانست و گفت: این امر از جلوه های مهم و نشان دهنده اقتدار نظام اسلامی است که ایران می تواند یک هماهنگی فرامنطقه ای انجام دهد و با کشور دوست و برادر عراق این همایش بزرگ را به خوبی پیش ببرد. دشمن از قدرت نرم ایران بیش از قدرت سخت هراس دارد بنابراین باید از این فرصت ارزشمند برای خنثی سازی توطئه ها و شکست بیش از پیش اهداف دشمن به نحو احسن استفاده کنیم.


نماینده عالی دولت در شهرستان دزفول با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش به موضوع تامین نظم و امنیت در مرز، اضافه کرد: این مهم نیازمند مشارکت و همراهی مردم و مسئولان است چرا که برقراری و تامین نظم، امنیت، سلامت و خدمت رسانی در این ایام با توجه به حضور پرشور و عظیم مردم کار دشواری است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول همچنین بیان کرد: تمرین کارگروهی، هماهنگی، وحدت مدیریت و انسجام از دیگر نکات مهم است که در کنار موضوع نظم و امنیت باید به آن توجه داشت. باید با سعه صدر به درجه بالاتری از هماهنگی برسیم تا علاوه بر مأیوس شدن دشمن، زائران نیز در پرتو هماهنگی و همدلی ما خدمات بهتری دریافت کنند.


دکتر محمد حیدری یادآور شد: اختلاف نظر داشتن، اختلاف افکنی، اعمال نظرات غیرسازمانی و شخصی در مسائل سازمانی می تواند همچون سم روند امور را مختل کند بنابراین لازم است همه تابع نظرات سازمانی ستاد اربعین باشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.


وی عنوان کرد : ستاد اربعین دارای ساختار و ارکانی است که باید بر اساس آنها حرکت کنیم. دستور العمل مدیریت سازماندهی زائران حسینی ابلاغ شده بنابراین باید هرچه زودتر کمیته ها، اعضا و ماموریت های ستاد اربعین شهرستان مشخص و ابلاغ شود و بر اساس ابلاغیه های ستاد کل اربعین گام برداریم.


دکتر حیدری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه تاکید کرد: هیچ مدیری در شهرستان حق ندارد به بهانه ایام اربعین و حضور در مرز و جلسات محل کار خود را ترک و ارباب رجوع را سرگردان کند. ثواب خدمت به ارباب رجوع و جلب رضایت مردم کمتر از خدمت در دستگاه اباعبدالله (ع)  نیست.


دکتر حیدری اضافه کرد: بنابراین این رویداد بزرگ نباید موجب فرار مسئولان از ارائه خدمات بهتر به مردم باشد. مدیران حتما باید برای حضور در مرز درخواست مأموریت ارائه کنند و بدون امضا و موافقت حکم ماموریت حق حضور در مرز ندارند ضمن اینکه یک نفر از سوی فرمانداری برای برای اعمال نظارت بیشتر و تایید حکم ماموریت مدیران در مرز مستقر خواهیم کرد.


گفتنی است در پایان این جلسه مصوب شد کمیته پشتیبانی ستاد اربعین به ریاست شهرداری، کمیته امنیتی و انتظامی با ریاست فرمانداری، کمیته فرهنگی و مذهبی و کمیته اطلاع رسانی با ریاست رئیس رادیو شهری تشکیل شوند تا روند فعالیت های ستاد اربعین شهرستان به خوبی پیش رود.
  ۸ مهر ۹۸