دهه فجر مبارک

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به وقوع پیوست که هیچ یک از اندیشمندان و تحلیل گران داخلی و بین المللی آن را پیش بینی نکرده بودند و به همین دلیل و سایر دلایل دیگر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ها در جهان گردید وکارکرد های بعدی آن نیز نظام دو قطبی جهان را تحت الشعاع قرار داد و بسیاری از مناسبات ظالمانه و اتحاد و ائتلاف های غاصبانه بین المللی و بین‌الدولی را تغییر داد و روح جدیدی در کالبد نیمه‌جان منطقه خاورمیانه به ویژه حوزه ژیوپلیتیکی خلیج فارس دمید و شمیم روح‌انگیز انقلاب را در قالب های فرهنگی، تمدنی و ایدئولوژیکی با نسیم بهاری خود به حق طلبان و عدالت خواهان افشاند و در دل محرومین و مستضعفین جای گرفت و متقابلاً خار چشم ستمگران و نظام های استبدادی گردید.
از آغازین روزهای انقلاب اسلامی تاکنون شاهد رویارویی این دو رویکرد هستیم رویکرد دشمنی و خصومت ورزی با انقلاب و رویکرد دوستی در سایه الهام بخشی، حق‌طلبی و عدالت خواهی.
اینک که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم خوب است بدانیم انچه که انقلاب را از هرگونه تهدید و آسیب پذیری مصون خواهد کرد باور به بن مایه های فرهنگی و پاسداشت ارزشهای دینی و مردمی نگهداشتن انقلاب است.
راهپیمایی سراسری مردم در روز بیست و دوم بهمن جلوه ای از همبستگی و وحدت اقتدار آمیز مردمانی است که در طول چهار دهه نهال انقلاب را آبیاری کرده و آن را از گزند حوادث در پرتو هدایت های رهبری انقلاب صیانت نموده اند
تا محرومین و مستضعفین عالم در سایه سار این درخت تنومند آرامش پیدا نمایند. بدون شک صاحبان اصلی انقلاب که همانا توده‌های عظیم ملت ایران هستند نیک می‌دانند که انقلاب عزیزانشان در این برهه تاریخی با چه خطراتی مواجه است . لذا خود همچون گذشته با بصیرت افزون تر واراده خلل ناپذیرتر در صحنه حاضر خواهند شد و مشق سیاست را برای سیاستمداران امریکایی چنان خواهند نگاشت که برای مدتهای مدید در تحلیل ان عاجز وحیران بمانند
دکتر محمد حیدری
استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل بهمن ۱۳۹۶