مشارکت بانوان در انتخابات مجلس شورای اسلامی زمینه ساز افزایش سهم آنان در تصمیم‌گیری کشور است

به گزارش کمیته اطلاع رسانی حوزه انتخابیه شهرستان  خرمشهر ، محد حیدری در نشست با اعضای بانوان ادارات شهرستان گفت: مشارکت بانوان در انتخابات مجلس شورای اسلامی زمینه ساز افزایش سهم آنان در تصمیم‌گیری کشور است.

وی بر استفاده از ظرفیت فکری بانوان برای توسعه و پیشرفت این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: بانوان در زمینه توسعه سیاسی و رونق دادن به نشاط اجتماعی و مسایل فرهنگی نقش بسزایی در جامعه برعهده دارند.

حیدری اظهار داشت: مردم در انتخابات بر اساس قانون حق تصمیم‌گیری در عرصه‌های مختلف کشور را دارند و بانوان نیز به عنوان بخشی از جامعه در آن سهیم هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از نهادهای قانونگذاری و قوای سه گانه است و در قانون اساسی فصل ششم آن به مجلس شورای اسلام تخصیص داده شده است.

حیدری بر حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و افزود: نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند و در چارچوب قانون مطالبات مردم را پیگیری و تبدیل به برنامه و قانون می‌کنند.

وی بر پیگیری مشکلات بانوان خرمشهری از طریق تشکیل پارلمان بانوان این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: غفلت و بی‌توجهی در خصوص مطالبات و خواسته‌های بانوان شاغل، خانه دار، بی‌سرپرست و یا بدسرپرست منجر به آسیب‌های جدی اجتماعی می‌شود.

فرمانداری ویژه خرمشهر افزود: اندیشیدن بانوان به نحوی معماری سیاست خانواده ، سبک زندگی و تعاملات جامعه را رقم می زند.

وی خاطرنشان کرد: نماینده های  مجلس در همه امور کشور می توانند قانون گذاری و نظارت کنند منتهی بین نظارت و دخالت مرز حساسی است و قانون حق نظارت را از طریق سوال، تذکر و استیضاح  را بر عهده آنان قرار داده است.

حیدری افزود : اعضای کمیسیون بانوان باید مطالبات بانوان ، سازماندهی نیازها و خواسته های شهرستان را تحقیق و پیگیری نمایند و حتی  در پارلمان استان حضور پیدا کنند و کارها وامورات محوله را پیگیری نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار کرد: مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری بایستی با همه اقشار مختلف بانوان ، دانشگاهیان و مدارس ارتباط داشته باشد و مسائل و مشکلات آنان را پیگیری نماید.

در این نشست تعدادی از بانوان خرمشهر مشکلات شهرستان را مطرح و خواستار پیگیری آنها شدند.