دکتر حیدری: ویروس کرونا در خرمشهر مشاهده نشده است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه  شورای سلامت که با هدف بررسی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تشکیل شد گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در خرمشهر مشاهده نشده است و آمادگی کامل جهت مقابله با این ویروس را داریم.

وی با بیان اینکه از چند هفته گذشته اقدامات پیشگیرانه و مقابله با این بیماری در وزارت علوم انجام شده است، اظهار داشت: آنچه در این فضا خیلی مهم به نظر می رسد ایجاد جو روانی آرام و پرهیز از ترس و واهمه است که در این میان باید با اطلاع رسانی دقیق و به هنگام و درست در سطح وزارتخانه، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در خصوص اقدامات، برنامه ها و پیام های بهداشتی و مراقبتی عمل شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: مهم این است که مردم اصول بهداشتی مانند شست‌وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک را هنگام بیماری رعایت کنند.

حیدری با اشاره به تجهیز مناسب مرکز بهداشت و اطلاع‌رسانی برای خدمت رسانی به مراجعین و کمک گرفتن از نهادهای مختلف و مرتبط تاکید کرد: اکنون ظرفیت خوبی در مراکز درمانی وبهداشتی وجود دارد که در شرایط عادی و خاص می تواند با سرعت و کیفیت خدمات ارائه کند.

وی افزود: در این راستا آموزش‌های مورد نیاز به مردم ارائه می‌شود و با اقدامات بهداشتی، می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان  از تمامی اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما خواست تا در مسیر آموزش همگانی برای پیشگیری از شیوع این بیماری تلاش کنند و در این زمینه با دانشگاه علوم پزشکی آبادان همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

حیدری با اشاره به وجود شرایط فعلی در کشور بر اتخاد تمهیدات لازم، در کنترل و پیشگیری از این ویروس، تاکید کرد و گفت: مردم نگران نباشند، به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزایی که پاییز امسال آن را کنترل کردیم، کمتر است.

وی افزود: این ویروس شاخص وعیار خوبی است که علم پزشکی برای تامین سلامت مردم گام هایی بردارد و تراز علم پزشکی ، تجهیزات  و دارو در کشور مورد سنجش قراربگیرد.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ما باید مدیریت افکارعمومی را در دست بگیریم و با اطلاع رسانی درست و متناسب با درک مردم تدابیر پیشگیرانه انجام شود.

حیدری بر مشارکت مردم در نظام درمانی تاکید کرد و افزود: یک ارتباط تنگانگ وهدفمند با مردم برقرار کنید ما هرچقدر قدرت پیش بینی داشته باشیم توانایی پیشگیری هم داریم و لازمه این پیشگیری ، خود مراقبتی مردم است.

وی با اشاره به توصیه هایی که وزارت بهداشت و آموزش پزشکی  در این زمینه دارند گفت: خودمراقبتی بسیار مهم است و خوشبختانه نیاز به درمان و داروی خاصی وجود ندارد وکافی است  توصیه هایی که وزارت بهداشت اعلام می کند توسط مردم رعایت شود.

حیدری با بیان اینکه اکیپ های بهداشتی درمرز شلمچه مستقر و فعال هستند، ادامه داد:مسئولین پایانه مرزی حتما کنترلها ونظارت های بهداشتی را در مرز شلمچه افزایش دهند و اکیپ هایی که ازگذشته مستقر بوده اند همچنان به فعالیت وغربالگری خود ادامه دهند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر افزود: پزشکان و متخصصین ما علم و توانایی  مقابله با این ویروس را دارند و مراکز درمانی ما با همه امکانات و تجهیزات آمادگی لازم را دارند.