آخرین تمهیدات اندیشیده شده جهت برگزاری با شکوه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

آخرین تمهیدات اندیشیده شده جهت برگزاری با شکوه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
به گزارش کمیته اطلاع رسانی حوزه انتخابیه شهرستان خرمشهر ، محمدحیدری در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: مراجع قضایی در دادگستری، نیروی انتظامی و هیات نظارت و بازرسی انتخابات خرمشهر برای دریافت شکایات و انتقادات مردم آمادگی کامل دارد.

وی افزود: ستاد انتخابات فرمانداری و ستاد پیشگیری از تخلفات نامزدهای انتخاباتی در دادگستری هستند و یک شعبه نیز با یک قاضی برای رسیدگی به تخلفات نامزدها و هواداران پیش بینی شده و هر گونه شکایت و انتقادی وجود دارد شهروندان به فرمانداری، نیروی انتظامی و دادگستری می‌توانند مراجعه کنند.

حیدری اظهار کرد: بعد از اتمام رای گیری شمارش آرا آغاز میشود و بعد از تجمیع آرا و نهایی کردن صورت جلسه با شورای نگهبان بلافاصله طبق قانون موظف به اعلام نتایج هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان  شور انتخاباتی در این شهر را خوب ارزیابی کرد و گفت: بعد از تایید صلاحیت ۱۷ نامزد انتخاباتی ستاد نامزدهای حوزه انتخابی خرمشهر فعال است و شور و نشاط در این شهرستان حکم فرما شد.

حیدری احترام به قانون شرط اول برای نامزدهای انتخاباتی بیان کرد و گفت: در حال حاضر تبلیغات نامزدها به صورت قانونی انجام شده و تاکنون گزارش رسمی مبنی بر تخلف نامزده ها به دست ما رسیده اما به طور طبیعی انتقادات از ناحیه شهروندان وجود دارد و به طور منظم به مسوولان ستادهای انتخاباتی تذکر داده شده و ستاد پیشگیری از تخلف ستاد تبلیغاتی نامزدها که در دادگستری شهرستان مستقر است تمام فعالیت ستادهای تبلیغاتی را رصد می‌کنند.

وی اظهار داشت: ۱۰۳ شعبه اخذ رای در خرمشهر پیش بینی شده که از این تعداد ۸۶ ثابت و ۱۷ شعبه سیار آرای مردم را جمع آوری می کند.

حیدری به آمادگی و فراهم شدن شرایط لازم برای برگزاری انتخابات سالم در خرمشهر اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخابات بی‌طرفانه و صیانت از آرای مردم از وظایف دولت و انتخاب فرد اصلح به عهده مردم است.


معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بر انتخاب فرد اصلح تاکید کرد و گفت: در این راستا در کنار انتخاب فرد اصلح قدرت تعاملی نماینده مجلس، قدرت چانه زنی، توانایی و ابتکار عمل داشتن برای پیشبرد اهداف و برنامه های شهرستان در مرکز کشور و حوزه بودجه ریزی کلان کشور تلاش کند.

حیدری افزود: نماینده مجلس بایستی از ابزار قانون و ظرفیت قانون اساسی در چارچوب تعامل با دولت و وزیران بتواند خواسته ها و اهداف مردم را محقق کند.

وی ادامه داد: نماینده مجلس شورای اسلامی هر چقدر قدرت تعامل و چانه زنی داشته باشد به همان میزان خواسته ها و مطالبات مردم را در مجرای قانون و مسیر تعامل به نتیجه برساند در غیر این صورت اگر با چالش با دولت مواجه شود به طور طبیعی نتیجه عکس خواهد گرفت لذا ظرفیت در که در یک نماینده وجود دارد می تواند یک تحول در شهرستان و حوزه انتخابیه و چه بسا در استان و کشورایجاد کند.