جلسه شورای کشاورزی، آب و منابع طبیعی خرمشهر برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ، محمد حیدری در جلسه شورای کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت : شورای کشاورزی ، آب و منابع طبیعی یک شورای سیاستگذار است و راجع به سه حوزه مهم و استراتژیک برنامه ریزی می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرداخت تسهیلات خسارت سیل ۹۸ افزود: یکی از کارهای خوب جهاد کشاورزی درهمه شهرستانهایی که درگیر سیلاب بودند تشکیل به موقع پرونده های خسارت دیده و رسیدگی به آنها در یک مکانیزه نظام مند و اداری بود تا حق کسی ضایع نشود.

فرماندار ویژه خرمشهر ضمن تقدیر ازعملکرد مطلوب نظام بانکی در پرداخت به موقع تسهیلات افزود: باتوجه به اینکه در ابتدای سال زراعی توان مالی کشاورزان کاسته می شود و نیازمند خرید کود و دیگر ادوات کشاورزی می باشند بانک کشاورزی باید در چارچوب مصوبه هیئت محترم وزیران نسبت به پرداخت به موقع تسهیلات اقدام نماید.

حیدری با اشاره به نوسانات قیمت محصولات کشاورزی ادامه داد: در زمان کاشت باتوجه به نوسانات قیمت ها وعدم تعادل بین خرید و فروش محصول  این مسئله باعث بی انگیزگی کشاورز می شود و نهایتا تصمیم به فروش زمین ومهاجرت به شهر می نماید.

وی افزود : آنچه که از مصوبات مطرح شده دریافت کردم این بود اکثر آنها جزء وظایف ذاتی دستگاه های مربوطه است، نباید جایگاه و شان نهادهای تصمیم گیری تنزل پیدا کند وبه موضوعات بسیار جزئی که در حد کارشناسی است بپردازد.

نماینده عالی دولت درشهرستان گفت : لازم است انجمن صنفی کشاورزی ، نظام مهندسی کشاورزی و نماینده کشاورزان در این جلسه حضور داشته باشند تا از نظرات آنان استفاده نماییم.

حیدری اظهار داشت : مدیر جهاد کشاورزی باید نسبت به تهیه گزارشی تفصیلی درحوزه دامپروری ، باغات و نخیلات ، غلات و آبزی پروری اقدام نماید .

وی درخصوص طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری گفت : فازدوم طرح ۵۵۰ هکتاری باید دوباره بررسی و کارشناسی شود که چه محدوده ای کار شده و اراضی که کار انجام نشده و یا مورد بهره برداری قرار نگرفته مشکلات آنرا احصا و برطرف نماییم و کشاورزان را تشویق و ترغیب نماییم .