ظرفیت قوی و قدرتمند برای تحول در حوزه گردشگری آبی در شهرستان خرمشهر وجود دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ، محمد حیدری در جلسه هماهنگی و ساماندهی گردشگری آبی گفت : ظرفیت قوی و قدرتمند برای تحول در حوزه گردشگری آبی در شهرستان خرمشهر وجود دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: نکته بسیار مهم این است حتما  از ظرفیت راهیان نور که حجم عظیمی از نیروهای جوان انقلابی و مخلص از اقشار مختلف دانش آموزان ، دانشگاهیان و فرهنگیان از اقصی نقاط ایران در خرمشهر حضور پیدا می کنند در برنامه های اصلی شما منظور شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: به هر میزان توانایی جذب وجود دارد راهیان نور در این برنامه لحاظ شوند و جزء لاینفک طرح گردشگری آبی قرار بگیرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : دریا مولد قدرت است و در حال حاضر قدرت نظامی ، اقتصادی ، تجاری و حمل و نقل دریایی و امنیت همه کشورها در پرتو داشتن جزایراستراتژیک ، آبراه های بین المللی و اسکله های بزرگ با پهلوگیری کشتی های بزرگ است.

حیدری با اشاره به وجود آخرین تجهیزات و تکنولوژی های بزرگ دنیا در بندر خرمشهر اظهار داشت : به نظر میرسد سهم بندرخرمشهر از این قدرت ملی سهم بالایی است و  می تواند روزانه تا چندین ملیون تن مبادلات تجاری داشته باشد.

وی  افزود : یکی از اجزای برنامه های ما برای تولید ثروت و قدرت ، گردشگری دریایی است که به همت سازمان بنادر کلید خورده است و همه ما موظف هستیم به این برنامه کمک کنیم تا در سالهای آتی یکی از برنامه های ثابت استان خوزستان و کشور  باشد و گردشگران بجای سفر به کشورهای خارجی به خرمشهر بیایند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: این برنامه ریزی صرفا یک تفریح  نیست بلکه ما می خواهیم فرهنگ سازی کنیم و یکی از آداب فرهنگ سازی تغییر نگرش و تقویت بینش اجتماعی و رفتاری فرد است.

حیدری ادامه داد : فرهنگ است که رفتار ما را تغییر می دهد اگر مردم را درست هدایت کنیم و با فرهنگ دیرینه ، آداب و رسوم و سنن این مرز و بوم  آشنا شوند، نتیجه خوبی گرفتیم.