دفتر مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران نسبت به موضوع ازدواج در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه اهتمام ویژه دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول صبح روز ۱۹ آبان ۹۸ تعداد ۵۵ جهیزیه طی آیینی به زوج‌های جوان نیازمند شهرستان‌های دزفول، شوش و اندیمشک اهدا شد.

دکتر محمد حیدری نماینده عالی دولت در دزفول در آیین تقدیم جهیزیه های اهدایی مقام معظم رهبری به نیامندان در تالار مهتاب دزفول گفت: این جهیزیه‌ها به اهتمام قرارگاه کربلا و با حضور مسئولان اجرایی و نظامی و انتظامی شهرستان‌های دزفول، شوش و اندیمشک بین زوج‌های جوان زیرپوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) اهدا شدد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: دفتر مقام معظم رهبری و سپاه اهتمام ویژه‌ای نسبت به موضوع ازدواج در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه و افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی دارند و امروز به ۵۵ زوج جوان نیازمند، ۱۲ قلم جهیزیه شامل کالاهای اساسی ازجمله یخچال، اجاق گاز، کولر، بخاری و غیره تقدیم شد.

دکتر حیدری در ادامه با بیان اینکه دولت نیز همواره طرح های حمایتی برای اقشار ضعیف داشته است عنوان نمود: قرار است این روند برای بهره‌مندی سایر افراد زیرپوشش کمیته امداد و سایر نهادهای حمایتی در مناسبت‌های مختلف انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم ادامه این اقدامات خیرخواهانه افزود: خانواده‌های بی‌بضاعت و محروم جامعه که بدلیل نداشتن امکانات و حمایت‌های اولیه از ازدواج محروم شده‌اند با اقداماتی نظیر اهدای جهیزیه می‌توانند تشکیل خانواده بدهند.

دکتر حیدری با اشاره به نقش کانون‌های خانواده در استحکام اجتماعی و رضایت خاطر آحاد جامعه اظهارداشت: حدود ۳۱ جهیزیه نیز چندی پیش با کمک گروه‌های جهادی به زوج‌های جوان شهرستان دزفول اهدا شد.

گفتنی است سردارسرتیپ خادم سیدالشهدا فرماندهی محترم قرارگاه کربلا و سردار نجفوند فرماندهی محترم تیپ حضرت مهدی عج. و جمع دیگری از مسئولان شهرستان های دزفول اندیمشک و شوش در این آیین حضور داشتند.

۱۹