نرخی که شلتوک را از کشاورزان دزفول خریداری می‌کنند ناچیز است

دکتر محمد حیدری در نشستی که به منظور بررسی و رفع مشکلات برنجکاران دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، افزود: برای رفع مشکلات برنجکاران از ظرفیت دولت و بانک‌ها استفاده می‌شود تا هم کشاورزان سود ببرند و هم برای کارخانه‌داران صرفه اقتصادی داشته باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ضمن تقدیر از همکاری اداره برق، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات برنجکاران گفت: دولت، کشاورزان و کارخانه‌داران سه مثلث اساسی هستند که باید در موضوع شلتوک به سایر جوانب دقت نموده و با هم‌افزایی به رونق کشاورزی کمک کنند .

دکتر حیدری اظهارداشت: همه مسئولان استانی برای مدیریت شرایط ایجاد شده برای میزان شلتوک باقی مانده بر زمین، بسیج شده‌اند. همچنین ضمن تامین منابع مالی، تعاون روستایی باید با خرید شلتوک از کشاورزان بین مردم و دولت اعتمادسازی کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دزفول گفت: هرکیلوگرم شلتوک در حال حاضر حداقل ۳۵ هزار ریال از کشاورزان دزفول خریداری می‌شود که این قیمت نسبت به شرایط جنوب خوزستان ناچیز است در حالی‌که هر کیلوگرم شلتوک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۶۰ هزار ریال تعیین شده است.

وی بیان کرد: باتوجه به برنامه‌ریزی دولت برای رفع مشکل شلتوک‌کاران باید قیمتی منصفانه و عادلانه برای آن درنظر گرفته شود. با افرادی که درمقابل برنامه‌ریزی دولت می‌ایستند برخورد می‌شود‌.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول قیمت منصفانه هر کیلوگرم شلتوک در این شهرستان را ۵۰ هزار ریال عنوان‌کرد و افزود: باید از ایجاد جنگ روانی بین مردم و کشاورزان جلوگیری شود و برای عبور از شرایط کنونی لازم است از کشاورزان به خوبی حمایت شود.

وی افزود: باید به سرعت شلتوک توسط کارخانه‌داران قیمت ‌گذاری شود. برای قیمت پیشنهادی با استاندار خوزستان نیز رایزنی می‌شود و درصورت تایید طی بخشنامه ای ابلاغ خواهد شد.

دکتر محمد حیدری بر ضرورت بسیج شدن نهادهای دولتی برای حل مشکل کشاورزان تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های دولت برای صیانت از حق کشاورزان و کارخانه‌داران در دستور کار است.

۱۳ آبان ۹۸