دزفول، معین دشت آزادگان در ایام اربعین + تشریح کمیته های ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول


دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در بخش دیگری از گفتگوی زنده با رادیو دزفول بیان داشت :
 برای شهرستان دزفول در مرز چذابه یک قطعه زمین به میزان ۳۹۰۰ متر مربع درنظر گرفته شده که ۲۱ موکب از شهرستان در آن مستقر است. به حمدالله در شهرستان دزفول تجهیزات و امکانات و لوازم خوبی برای رفاه حال زائران حضرت اباعدالله الحسین ع وجود دارد که در اختیار زائران قرار خواهیم داد. ستاد اربعین، مسولان و سازمان های مردم نهاد دزفول تجربه ارزشمندی در این عرصه دارند که مصمم هستیم انشالله امسال نسبت به سال گذشته بهتر عمل کنیم،
امسال هم طبق برنامه ریزی هایی که وزارت محترم کشور و ستاد مرکزی اربعین حسینی در دستور کار قرار داده بنا هست که بیش از سه و نیم میلیون نفر زائر از چهار مرز رسمی کشور مرز خسروی، مرز مهران، مرز چزابه و مرز شلمچه اعزام بشوند.
دو تا از این مرزها در استان خوزستان هست و ما هم با توجه به نزدیکی مرز چزابه و استقرار مواکب در مرز چزابه بایستی کمک کنیم.
علاوه بر اینکه باید از مواکب شهرستان خود در مرز چزابه پشتیبانی بکنیم، بایستی در کنار مردم، مسئولین و مقامات شهرستان دشت آزادگان نیز باشیم و در دزفول بعنوان معین دشت آزادگان در نظر گرفته شده است تا ان شالله آن‌ها هم بتوانند از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان دزفول برای خدمات بهتر به زائران اربعین حسینی استفاده نمایند.
همچنین در شهرستان دزفول و در روز باشکوه اربعین حسینی، شاهد یک راهپیمایی عظیم خواهیم بود که از حرم حضرت سبزقبا ع. تا حرم حضرت محمد بن جعفر طیار ع. با شور و شعور حسینی مردم با ایمان برگزار می شود، که تلاش می کنیم این حماسه مردمی در دزفول بسیار باشکوه برگزار شود
برای اینکه ساختار مدیریتی ما روان و سازمان یافته جلو برود، چند کمیته برای ستاد اربعین حسینی شهرستان پیش‌بینی کرده ایم،
کمیته پشتیبانی، یکی از کمیته های مهم و تاثیرگذار است. مسئولیت آن بر عهده جناب مهندس دوایی فر شهردار محترم دزفول است و ایشان همه امکانات شهرستان را برای امر بسیار بزرگ و خطیر بسیج می کند. به همه شهرداران و بخشداران نیز ابلاغ کرده ام که نهایت همکاری را با ایشان داشته باشند.
کمیته امنیتی و انتظامی هم پیش‌بینی کرده ایم تا با بسیج امکانات انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی به یاری خدا پوشش امنیتی خوبی برقرار کنیم.
 یکی از دیگر از کمیته های بسیار مهم ما کمیته فرهنگی و مذهبی است که امام جمعه محترم حجت الاسلام والمسلمین قاضی در رأس این کمیته حضور دارند. ایشان تلاش زیادی در سنوات گذشته داشته اند و تجربه های ارزشمند و موفقیت هایی در این زمینه دارند که به پیشبرد اهداف ستاد اربعین کمک شایانی می کند. در اصل یک فلسفه مهم راهپیمایی اربعین، مسائل اعتقادی است که و به طور طبیعی نقش علما و روحانیت عزیز در این زمینه نقش بی بدیلی است.
کمیته اطلاع‌رسانی هم پیش بینی شده است که این مسئولیت با توجه به جایگاه بسیار خوب رادیو شهری دزفول و مدیریت محترم آن، این مسئولیت به عهده اقای مقدسیان می باشد، همچنین مقرر شده همه دستگاه‌های اجرایی و روابط عمومی ها و فعالان فضای مجازی در امر اطلاع‌رسانی اهتمام نمایند.
اصلی‌ترین کمیته ما هم کمیته مشارکت های مردمی است، مردم نقش اصلی در برپایی کنگره جهانی اربعین دارند، ما فقط بعنوان خدمتگزار و خادم، در کنار مردم هستیم.
۱۳ مهر ۱۳۹۸