توسعه شهرستان دزفول نباید معطل بخشنامه های زیست محیطی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول دکتر محمد حیدری روز شنبه در نشست کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در سالن جلسات فرمانداری دزفول افزود: رودخانه دز می تواند به عنوان یک ظرفیت خوب برای توسعه گردشگری شهرستان دزفول معرفی شود لذا آزادی عمل مدیران اجرایی در این خصوص ضروری است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ آب با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی گفت: علاوه بر رعایت این استانداردها باید سلامت مردم و توسعه شهرستان نیز مدنظر باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: محیط زیست با مجموعه ای از الزامات توسعه ای و محدودیت ها مواجه است که باید تکلیف خود را با توسعه شهر و کشور روشن کند.

وی گفت: دزفول در برخی بخش ها توسعه یافته و در برخی بخش ها عقب مانده و کمتر توسعه یافته است لذا باید برای کمک به قطار توسعه این شهرستان در بسیاری از بخشنامه ها تجدیدنظر کرد.

دکترحیدری افزود: برخی بخشنامه ها باید اصلاح شوند و ملاحظات شهرستانی در آنها در نظر گرفته شود همچنین باید به مسایل زیست محیطی نیز توجه کرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه بدون محیط زیست محقق نمی شود، اظهار داشت: صنعت در همه جای دنیا آلاینده است با این وجود باید مقررات را تسهیل کرد و نقش حفاظتی آنها را نیز فراموش نکرد.

دکتر حیدری افزود: باید صنایع آلاینده محیط زیست در شهرستان دزفول مشخص و در جریان کارها و برنامه ها درنظر گرفته شوند تا بتوان مسایل و مشکلات پیرامون آنها را رفع کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خواستار تعیین ضریب آلوده کننده های رودخانه دز شد و ادامه داد: دستگاه های متولی در این زمینه مسئولیت پذیر باشند و مطابق برنامه ها فعالیت کنند.

وی درخصوص ورود فاضلاب مناطق نظامی به رودخانه دز نیز گفت: ۲ هزار و ۱۵۱ انشعاب آب به پایگاه چهارم شکاری دزفول داده شده و تیپ زرهی نیز نیازمند تمام خدمات شهری است لذا باید مشکلات زیست محیطی این ۲ واحد با همکاری مسئولان نظامی رفع شوند.

دکتر حیدری درخصوص لزوم احداث مجتمع دامپروری شهر امام بیان کرد: ۱۱ هکتار زمین برای طرح احداث این مجتمع در نظر گرفته شده که با اجرای آن برای ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می شود.

وی با بیان اینکه این طرح بحران اشتغال را در منطقه رفع و موجب گردش مالی می شود، افزود: متاسفانه این طرح نیز به دلیل مسایل زیست محیطی معطل مانده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه در پی کاهش بحران در مناطق مختلف هستیم،  اظهار داشت: در نظر داریم ۵۰ هکتار نیز در بخش چغامیش دزفول به مردم واگذار کنیم تا زمینه اشتغال جوانان منطقه فراهم شود.

دکتر حیدری در پایان جلسه امروز با اشاره به ظرفیت رسانه ای و با اهمیت رادیو دزفول گفت: رادیو شهری دزفول با قدمت است، این رسانه با تاریخ دفاع مقدس دزفول گره خورده است و همه مسولان باید از آن حمایت کنند

وی تصریح نمود: برخی مدیران حتی یکبار هم در رادیو دزفول برای ارائه گزارش به شهروندان حاضر نشده اند که باید این روند تغییر کند و پای همه مدیران شهرستان به رادیو باز شود

فرماندار ویژه دزفول افزود: باید همه مدیران از رادیو دزفول حمایت کنند و تلاش کنیم ساعت پخش برنامه ای آن را ۲۴ ساعته کنیم

۱۶ شهریور ۹۸