مهمترین برنامه های هفته دولت در دزفول از زبان دکتر محمد حیدری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول، دکتر محمد حیدری عصر روز سه شنبه ۵ شهریور ۹۸ در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: در هفته دولت مجموعه ای از پروژه های خرد و کلان در شهرستان دزفول افتتاح و یا کلنگ زنی خواهند شد که در این بین بر اساس نوع نگاه مردم به مسائل اجتماعی و پروژه های دولتی، اولویت نخست ما در این هفته بهره برداری از طرح ها و اولویت دوم کلنگ زنی است.

– دزفول به قطب پرورش ماهیان خاوریاری خوزستان تبدیل می شود

نماینده عالی دولت و سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از اجرای طرح واگذاری اسناد و شروع به کار عملیات اجرایی استخرهای پروژه پرورش ماهیان خاویاری در دزفول طی روز جمعه و با حضور استاندار خوزستان خبر داد و گفت: ۵۰ هکتار زمین به این طرح اختصاص داده شده، مجوزات لازم صادر و پروانه موقت افراد داوطلب استخرها نیز صادر شده و آماده واگذاری به آنها است.

دکتر محمد حیدری با بیان اینکه کلنگ زنی این طرح طی دو سال گذشته انجام شده و در این مدت زیرساخت های لازم اجرا شده، عنوان کرد: این پروژه که تفکیک زمین ها و اختصاص آب آن نیز صورت پذیرفته با تکنولوژی جدید اجرا خواهد شد بنابراین عملیات آماده سازی استخرهای پرورش ماهی روز جمعه هفته جاری آغاز و ظرف ۶ ماه آینده به اتمام می رسد. برخی صاحبان این استخرها ماهیان خریداری شده را طی چند سال گذشته در شهرهای شمالی پرورش داده اند که با آماده سازی استخرها آنها را به دزفول انتقال خواهند داد.

دکتر حیدری اضافه کرد: این مجتمع دارای ۴۸ استخر پرورش ماهی خواهد بود که پروانه دواطلبان بهره مندی از ۴۸ استخر نیز صادر شده و روز جمعه به صورت نمادین به هشت نفر از آنها تحویل داده خواهد شد.

وی گفت: با بهره برداری از این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری ظرف چند ماه آینده دزفول به قطب شیلات استان در زمینه ماهیان خاویاری تبدیل خواهد شد. احداث ۲۰ استخر دیگر نیز در طرح توسعه این پروژه گنجانده شده ضمن اینکه در کنار این مجتمع سایت تولید ماهیان خاویاری و سایت توزیع  و کشتار نیز پیش بینی شده است.

– افتتاح دو گلخانه تمام اتوماتیک و چند پروژه دیگر

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه طرح خط تولید ورق ۳ لایه کارخانه محمد، ۲ واحد گلخانه هیدورپونیک به صورت صددرصد اتوماتیک، مرکز تفریحی و تجاری گلباران با صرف چند میلیارد اعتبار و با ۶۰۰ نفر اشتغال و افتتاح ۳ بوستان را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری شهرستان دزفول به مناسبت هفته دولت برشمرد و افزود: این طرح ها نیز روز جمعه با حضور استاندار خوزستان افتتاح خواهند شد.

– بهره برداری از پروژه آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری دزفول و چند پروژه دیگر

حیدری ادامه داد: بهره برداری از خط انتقال آب از شهر دزفول به پایگاه چهارم شکاری، شبکه گذاری داخلی و توزیع کنتور در این پایگاه با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان دیگر طرحی است که روز جمعه به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین اظهار کرد: طرح هایی نظیر شبکه گذاری گاز به طول ۲۵ کیلومتر و ۴۰۰ انشعاب با صرف ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در ۷ روستای دو بخش چغامیش و مرکزی، ۲ پایگاه سلامت در شهر دزفول و شمس آباد، خط بتن آماده، ساختمان اداری شهرداری منطقه ۳ ، دو گلخانه دیگر در زمینه تولید نشاء و بوستان آرامش نیز از جمله طرح هایی هستند که در روز پنجشنبه هفته جاری با حضور معاون استاندار خوزستان در دزفول به بهره برداری خواهند رسید.

– کلنگ زنی خط تولید انواع جعبه پلاستیکی و چند طرح دیگر

دکتر حیدری از کلنگ زنی طرح خط تولید انواع جعبه و محفظه پلاستیکی با ۴۵ نفر اشتغال خبر داد و افزود: در حوزه مسائل حمایتی نیز مقرر شده در هفته دولت با همکاری کمیته امداد به خانوارهای تحت پوشش این کمیته بین ۱۰  تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی اعطا گردد.

وی همچنین بیان کرد: طرح احیای جنگل های تحت پوشش منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول نیز با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان روز پنجشنبه در منطقه شهیون کلنگ زنی خواهد شد.

– پروژه های روستایی دزفول در هفته دولت

اجرای ۸۳ پروژه در روستاهای دزفول

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه با بیان اینکه طی ۱۰ ماه گذشته بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در روستاهای ۳ بخش شهیون، چغامیش و سردشت هزینه شده، گفت: ۴ میلیارد و ۲۳۲ میلیارد تومان از این اعتبار در بخش سردشت، ۲ میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان در بخش چغامیش و یک میلیارد و ۷۲ میلیون تومان نیز در بخش مرکزی هزینه شده است.

دکتر محمد حیدری توضیح داد: این اعتبارات در حوزه های آبرسانی، ابنیه فنی، بهسازی و راه هزینه شده اند ضمن اینکه در حال حاضر ۸۳ پروژه در روستاهای این بخش ها در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در خوزستان شهرستان دزفول پس از اهواز  بیشترین میزان ارزش افزوده را دریافت می کند، گفت: سال گذشته بالغ بر ۸۳ میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری ها و روستاهای فاقد دهیاری دزفول تعلق گرفت. در ۳ ماه نخست سال جاری نیز ۳۲ میلیارد تومان ارزش افزوده به دزفول اختصاص یافته است که جای خوشحالی دارد چرا که ارزش افزوده یک اعتبار مطمئن است که شهرداری ها می توانند از آن در راستای توسعه و آبادانی شهرستان بهره مند شوند.

روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول – هفته دولت ۱۳۹۸