مسولان حق جانبداری در انتخابات ندارند

-بخش اول سخنرانی پیش از خطبه‌ها-

دکتر محمد حیدری نماینده عالی دولت و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ۸ شهریور ۹۸ دزفول بمناسبت هفته دولت، با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: تروریسم با حمایت کشورهای معاند بویژه آمریکا و اسرائیل علیه دولتمردان و مردم کشور ما، سازمان دهی شده و از ابتدای انقلاب تا کنون، بلای جان و مصیبت بزرگی بوده که در عین حال موجبات آمادگی و مقابله با تروریسم را برای کشور ما فراهم کرده است.

دکتر حیدری تصریح نمود: آمریکا همواره تروریسم را در نقاط مختلف جهان انتشار داده و جمهوری اسلامی همواره قربانی تروریسم است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به مولفه های قدرت جمهوری اسلامی، انسجام اجتماعی را یکی سرفصل های اقتدار کشور برشمرد و افزود: اقتدار امروز جمهوری اسلامی در پرتو وفاق و همگرایی ملی است، ترکیب جمعیتی، تنوع قومیتی ایران، ایدئولوژی سیاسی، قانون اساسی کشور، تهدیدات مشترک علیه کشور و نظام اسلامی، جزو مولفه های اصلی اقتدار بین المللی و انسجام درونی جمهوری اسلامی به حساب می آیند.

وی در ادامه گفت: تجلی انسجام درونی و اقتدار بین المللی ما جز در در سایه ولایت مطلقه فقیه ممکن نخواهد بود. یکی از مهمترین اصول اساسی برای انسجام درونی ، وحدت مردم و مسولان در پرتو ولایت مطلقه فقیه است و امر ولایت برای همه مسلمانان و شیعیان لازم الاجراست.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه مشارکت عمومی در عرصه های مهم کشور را یکی دیگر از مولفه های قدرت کشور دانست و بیان داشت: *بدون حمایت، مشارکت، بصیرت، علم و آگاهی مردم هیچ امری در کشور پیشرفت نخواهد کرد. بنابراین کارگزاران جمهوری اسلامی مکلف به جلب رضایت مردم و جلب مشارکت مردم برای توسعه کشور هستند.

دکتر محمد حیدری اذعان نمود: مشارکت های مردم در صحنه انقلاب اسلامی، جبهه های دفاع مقدس، مشارکت مردم در مبارزه با منافقان و تروریسم، مشارکت مردم در انتخابات های پرشور و دیگر مشارکت های مردمی منجر به موفقیت های اجتماعی برای کشور شد و این یک سرمایه بزرگ اجتماعی است.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت عمومی در امور کشور ادامه داد: اگر در پیشبرد امور مهم کشور مشارکت مردمی دخیل نباشد، دچار چالش و اخلال در امور خواهیم شد. ما بعنوان خدمتگزار باید بطور مسمتر درصدد جلب رضایت و مشارکت مردم برای پیشبرد اهداف کشور و تحقق آرمان های انقلاب باشیم.

نماینده عالی دولت و سرپرست فرمانداری ویژه دزفول به اصول راهبردی انتخابات از منظر دولت جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: وزارت کشور بعنوان مجری انتخابات برآن است تا در مسیر قانون حرکت کند و انتخابات را در چارچوب قانون برگزار نماید. لذا همه مجریان و ناظران انتخابات باید قانون را ستاره راهنمای خود قرار دهند و به هیچ وجه حق انحراف از قانون را ندارند.

دکتر حیدری قانون را فصل الخطاب برای همگان دانست و تصریح نمود: قانون ما را به بی طرفی و امانتداری مکلف می کند. قانون به ما می گوید همه کاندیداها حق برابر دارند و ما حق جانبداری به دلیل خویشاوندی، دوستی، همکاری و غیره را به هیچ عنوان نداریم. مردم ولی نعمت هستند و ما موظف هستیم از رای مردم صیانت کنیم. بی طرفی مسولان، جزو اصول اساسی برگزاری انتخابات ۹۸ است.

وی افزود: وحدت و انسجام ملی از اصول دیگر است. با وحدت و انسجام باید انتخابات را به یک همایش بزرگ ملی برای خنثی سازی توطئه های دشمنان بویژه آمریکا و اسرائیل تبدیل کنیم. مشارکت همه جانبه مردم یکی از اصول اجتناب ناپذیر وزارت کشور و استانداری خوزستان و فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برای برگزاری انتخابات ۹۸ است.

دکتر حیدری تصریح کرد: بنده حقیر و همکارانم، در چارچوب این اصول یک انتخابات باشکوه برگزار خواهیم کرد که مورد رضایت پروردگار، امام زمان عج. مقام معظم رهبری و مردم عزیز باشد.

پایان بخش اول ۸ شهریور ۹۸ – هفته دولت