نظام آموزشی تضمین کننده مشروعیت هر نظام سیاسی است

دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در جامعه گفت: *خروجی نظام آموزشی تضمین کننده مشروعیت هر نظام سیاسی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول دکتر محمد حیدری روز سه شنبه در همایش مدیران مدارس این شهرستان گفت: تعلق به آرمان های سیاسی، وفاداری به نظام سیاسی و پذیرش هویت کشور از مدارس ابتدایی شروع می شود لذا معلمان باید دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنند که در راه اعتلای کشور گام بردارند.

دکتر محمد حیدری این نوع تربیت را دشوار و مسوولیتی بزرگ برای معلمان خواند و افزود: آموزش و پرورش خانواده بزرگی است و بیش از ۹۰ درصد بودجه آن صرف هزینه های جاری می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به جایگاه والای شغل معلمی و شرایط خاص اقتصادی کشور گفت: تامین نیاز معلمان در مقابل کار ارزشمندی که انجام می دهند، دشوار است.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی و رفع ایرادهای آموزشی افزود: موفقیت دانش آموزان دزفولی و کسب رتبه ها و عناوین آموزشی بواسطه تلاش معلمان محقق شده است لذا باید به خوبی از آنها حمایت شود.

دکتر حیدری در خصوص شرایط سیاسی و اقتصادی کشور اظهار داشت: در شرایط کنونی به تعبیر مقام معظم رهبری یا باید مقاومت و ایستادگی کنیم یا باید دست ها را بالا ببریم که البته با توجه به تجربه سایر کشورها، تسلیم شدن هرگز مشکلات را رفع نکرده است.

وی دشمنی دشمنان با ملت ایران را بنیادی دانست و گفت: دشمن تا زمانی که نظام ما اسلامی است با ما مشکل دارد لذا باید ایستادگی و مقاومت را برای پیشبرد امور در پیش بگیریم و برای مدیریت مشکلات تلاش کنیم.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های شهرستان برای بازگشایی مدارس افزود: شهرستان دزفول با این حجم دانش آموز و جمعیت جوان از نظر امکانات و نیروی انسانی با کمبودهایی مواجه است.

دکتر حیدری با بیان اینکه دزفول از کمبود معلم رنج می برد، گفت: معلمان برای جبران این خلا باید تلاش بیشتری کنند البته پیگیری هایی برای جذب نیرو و رفع مشکلات معلمان انجام شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: این شهیدان والامقام از بستر علم و ادب برخواستند و جان خود را در راستای دفاع از میهن اسلامی تقدیم کردند.

۵ شهریور ۹۸