غرب به دنبال حذف نقش آفرینی بانوان ایرانی در جامعه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در نشست مشورتی زنان شهرستان که صبح ۲۳ مردادماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد از بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده یاد کرد و گفت: قانون اساسی حق مسلمی برای بانوان مبتنی بر احکام دین مبین اسلام قایل شده که هیچ کس نمی‌تواند با آن مقابله کند.

دکتر محمد حیدری افزود: نحوه مشارکت بانوان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یکی از موضوعات چالش برانگیز دولت ها بوده که در دولت فعلی بیشتر به آن توجه شده است.

وی حضور بانوان در جامعه را ضروری دانست و اظهار داشت: بیش از ۴۶ درصد جامعه را بانوان تشکیل می دهند ولی میزان رشد کمی حضور بانوان کمرنگ است در حالی که اگر باور کنیم نیمی از جمعیت جامعه زن هستند و می‌توانند در تحولات و رویدادهای کشور تاثیر گذار باشند می توانیم شاهد توسعه و رشد در جامعه باشیم.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به تمرکز غرب بر بانوان اشاره کرد و گفت: راه اندازی سیستم های نرم افزاری موبایل، چهارشنبه سیاه و افتراق خانواده از جمله اقداماتی است که غرب برای حذف بانوان برنامه ریزی کرده در حالی که اندیشه نوین اسلامی مد نظر است.

دکتر حیدری با بیان اینکه آسیب های اجتماعی بنیان خانواده را تهدید می کنند، افزود: باید حضور در حوزه های اقتصادی و فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.

وی حفظ کانون خانواده را یک اولویت راهبردی دانست و گفت: دولت برای تحقق این امر در تلاش است با ساز و کارهای قانونی از ظرفیت بانوان برای رفع آسیب های اجتماعی استفاده کند.

دکتر محمد حیدری افزود: تشکیل مجمع مشورتی می تواند حلقه اتصال جامعه بانوان به مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی باشد.

نماینده عالی دولت در دزفول اشاره ای به نظام لیبرالیسم آمریکایی ها و انگلیسی ها داشت و گفت : تلاش دشمنان این است تا کانون خانواده دچار افتراق شود و در خانواده ها، مهر و عاطفه و همفکری وجود نداشته باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه در ادامه گفت : اگر امروز ما در همه عرصه ها به لطف الهی و با راهبری ها و راهنمایی های مقام معظم رهبری به حمدالله مقتدرانه داریم عمل می کنیم بخش اعظم آن ناشی از تلاش شما خواهران محترم بوده و هست. بنابراین حفظ کانون خانواده برای ما یک اولویت راهبردی است.

دکتر محمد حیدری گفت : پارلمان زنان در سطح، استان و شهرستان نیز تشکیل می شود، ۴۳۵ شهرستان در کشور وجود دارد و اگر ۴۳۵ پارلمان وجود داشته باشد و هر پارلمان هم هفت نفر عضو داشته باشد چه حجم عظیمی از بانوان در یک چارچوب نهادی دور هم جمع می شوند صحبت کنند گفتگو می کنند و هم افزایی بین این جامعه بزرگ بانوان وجود دارد.

در پایان این نشست هفت نفر از بانوان به عنوان هیات رئیسه مجمع مشورتی بانوان شهرستان دزفول انتخاب شدند و فعالیت خود را از امروز آغاز کردند.۹۸/۵/۲۴