پلیس در مدیریت و انضباط شهری یک نهاد مؤثر است

پلیس در مدیریت و انضباط شهری یک نهاد مؤثر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول روز یکشنبه ۶ مرداد ‌۹۸ با حضور دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول و دیگر مسوولان استانی و محلی سرهنگ محمد تدین به عنوان فرمانده راهنمایی و رانندگی دزفول معرفی و از زحمات سرهنگ تورج کردعلیوند تقدیر شد. 

دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در آیین معارفه فرمانده جدید راهنمایی و رانندگی گفت: نیروی انتظامی در بخش مدیریت  شهری نقش بسزایی در ساختار امنیتی جمهوری اسلامی دارد.

دکتر حیدری با بیان اینکه تامین امنیت عمومی از وظایف ساختاری پلیس است، افزود: پلیس راهنمایی  و رانندگی بدلیل ارتباط شبانه روزی و تعامل  با مردم نقش مهمی در جامعه ایفا می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دزفول افزود: برخی افراد از قوانین و مقررات آگاهی ندارند و دچار بی انضباطی اجتماعی می شوند که پلیس راهنمایی و رانندگی می تواند در مدیریت و انضباط شهری یک نهاد مفید باشد.

وی گفت: در دزفول با مشکلات ساختاری از نظر خیابان بندی، فیزیکی، ساخت و ساز  و جغرافیایی مواجه هستیم که رعایت نکردن اصول ایمنی نظم شهری را با مشکل مواجه کرده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه راهنمایی و رانندگی نقش ویژه ای در توسعه شهری دارد، افزود: عملیات عمران شهری موجب ترافیک و افزایش فعالیت های پلیس می شود که رفع این مشکل نیازمند تعامل دستگاه های اجرایی است.

دکتر محمد حیدری اظهار داشت: با وجود اقدامات انجام شده در خصوص مدیریت شهری دزفول هنوز مشکلات ساختاری وجود دارد و باید کار بیشتری برای رفع این مشکلات صورت گیرد .

وی به مشکلات بافت قدیم و ترانزیتی بودن دزفول  نیز اشاره کرد و گفت: قانون باید فصل الخطاب نیروی انسانی و سرلوحه دستگاه های اجرایی باشد تا نظم و امنیت در شهرستان برقرار شود.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول افزود: برخورد قاطع با باندهای تبهکار، سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت در ۲ ماه گذشته حاصل تلاش فعالیت شبانه روزی نیروی انتظامی است که جای تقدیر دارد.

دکتر محمد حیدری بر ضرورت تلاش بیشتر در نیروی انتظامی دزفول تاکید کرد و ادامه داد: اختیارات شورای تامین و دیگر دستگاه ها برای انجام وظایف نیروی انتظامی استفاده خواهند شد

۹۸/۵/۷